26 Niedziela Zwykła 25.09.2022

1.   Dzisiaj 25 września spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców: po Mszy o godz. 18.00 dla uczniów klas VII i VIII  rozpoczynających dwuletnie przygotowanie,  natomiast 2 października po Mszy św. o godz. 18.00 dla uczniów klas VIII kontynuujących, przygotowanie i uczniów szkół średnich.

2.   W czwartek 29 września będziemy obchodzili święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W naszym kościele odpust św. Michała Archanioła – Patrona Miasta. O godz. 17.00 wyjdziemy do Zamku na nieszpory w kaplicy zamkowej, a o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. w kościele, z udziałem Lidzbarskiej Kapituły Kolegiackiej.

3.   Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci będzie w czwartki o godz. 16.30, dla młodzieży w środy o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę 2 października rozpoczniemy działalność Dziecięcych Kół Różańcowych na Mszy o godz. 12.00.

4.   Msze św. wspólnotowe:
wtorek godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym
piątek godz. 18.00 Za zmarłych we wrześniu
sobota – godz. 7.00 Wspólnota Matki Pięknej Miłości
sobota – godz. 8.00 Żywy Różaniec (ze zmianą tajemnic)

5.   Parafia bardzo dziękuje osobom od lat zaangażowanym bezinteresownie w naszej Poradni Rodzinnej. Jednocześnie informujemy, że porady udzielane przez psychologa, pedagoga i doradcę rodzinnego są świadczone bezpłatnie.

6.   W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł dotyczący: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania.

7.   W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Danuta Błażek z ul. Legionów
śp. Zygmunt Sołyga z ul. Leśnej
śp. Krzysztof Puchacz z ul. Zamkowej
śp. Mieczysław Skiba z ul. Nowej
Wieczny odpoczynek…

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

05.04.2022 Przesyłam pozdrowienia od s.Samueli i s.Zygmunty, które gościliśmy w naszej parafii 13 czerwca 2021. Pamiętamy jak s.Zygmunta pięknie opowiadała o posłudze w Afryce. 5 kwietnia 2022 s.Zygmunta wyleciała do BURUNDI, gdzie w najbliższym czasie w GITEGA-SONGA podejmie się dokończenia budowy szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Raz jeszcze siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus dziękują nam-parafianom za wspaniałą atmosferę podczas spotkań. I oczywiście wciąż pamiętają o nas w modlitwach.

17.04.2022 Serdeczne pozdrowienia z Gitegi(AFRYKA) od s.Zygmunty

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

LINK do listy programów transmisji Mszy św: