OGŁOSZENIA PARAFIALNE: 5 lutego 2023

1. W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych na Mszę św. o godz. 10.00, na której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych. Prosimy o pomoc chorym w dotarciu do kościoła.

2. Bardzo dziękujemy Rycerzom Jana Pawła II, Służbie Liturgicznej, młodzieży i wszystkim, którzy pomogli w sprzątaniu naszego kościoła z dekoracji bożonarodzeniowej.

3.   Msze św. wspólnotowe:
wtorek godz. 18.00 Wspólnota Dobrej Nowiny

4.   Plan kolędy:

Poniedziałek-od 15.30: Wysokiej Bramy, Konst 3 Maja, Dębowa i Konopnickiej

Wtorek-od 15.30: Hoża z Wiślaną, Ratuszowa, Reja, Krucza, Krzywa, Plac Młyński

Środa-od 15.30: cała Kopernika

Czwartek-od 15.30: Milewicza, Mickiewicza, Kresowa, Wiejska

Piątek- od 15.30: Plac Wolności, Powstańców Warszawy

Sobota-z racji Dnia Chorego i Mszy o g.10 kolęda od 11.00: Nowa i Słowackiego

5.   W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:

śp. Teresa Prucnal z ul. Kromera

Wieczny odpoczynek…

ZAPOWIEDZI PRZEDMAŁŻEŃSKIE:

Krystian SZUTOWICZ– kawaler,

zam. ul. Zielona, parafia tutejsza

Paulina ŁAPKA – panna,

zam. ul. Wiejska, parafia Bożego Ciała-Tuchola

Zapowiedź 1: 5 lutego 2023

Zapowiedź 2: 12 lutego 2023

Zapowiedź 3: 19 lutego 2023

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

05.04.2022 Przesyłam pozdrowienia od s.Samueli i s.Zygmunty, które gościliśmy w naszej parafii 13 czerwca 2021. Pamiętamy jak s.Zygmunta pięknie opowiadała o posłudze w Afryce. 5 kwietnia 2022 s.Zygmunta wyleciała do BURUNDI, gdzie w najbliższym czasie w GITEGA-SONGA podejmie się dokończenia budowy szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Raz jeszcze siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus dziękują nam-parafianom za wspaniałą atmosferę podczas spotkań. I oczywiście wciąż pamiętają o nas w modlitwach.

17.04.2022 Serdeczne pozdrowienia z Gitegi(AFRYKA) od s.Zygmunty

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

LINK do listy programów transmisji Mszy św: