AKTUALNOŚCI

26 Niedziela Zwykła 25.09.2022

1.   Dzisiaj 25 września spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców: po Mszy o godz. 18.00 dla uczniów klas VII i VIII  rozpoczynających dwuletnie przygotowanie,  natomiast 2 października po Mszy św. o godz. 18.00 dla uczniów klas VIII kontynuujących, przygotowanie i uczniów szkół średnich.

2.   W czwartek 29 września będziemy obchodzili święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W naszym kościele odpust św. Michała Archanioła – Patrona Miasta. O godz. 17.00 wyjdziemy do Zamku na nieszpory w kaplicy zamkowej, a o godz. 18.00 będzie uroczysta Msza św. w kościele, z udziałem Lidzbarskiej Kapituły Kolegiackiej.

3.   Przez cały październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci będzie w czwartki o godz. 16.30, dla młodzieży w środy o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę 2 października rozpoczniemy działalność Dziecięcych Kół Różańcowych na Mszy o godz. 12.00.

4.   Msze św. wspólnotowe:
wtorek godz. 18.00 Odnowa w Duchu Świętym
piątek godz. 18.00 Za zmarłych we wrześniu
sobota – godz. 7.00 Wspólnota Matki Pięknej Miłości
sobota – godz. 8.00 Żywy Różaniec (ze zmianą tajemnic)

5.   Parafia bardzo dziękuje osobom od lat zaangażowanym bezinteresownie w naszej Poradni Rodzinnej. Jednocześnie informujemy, że porady udzielane przez psychologa, pedagoga i doradcę rodzinnego są świadczone bezpłatnie.

6.   W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać artykuł dotyczący: w jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania.

7.   W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
śp. Danuta Błażek z ul. Legionów
śp. Zygmunt Sołyga z ul. Leśnej
śp. Krzysztof Puchacz z ul. Zamkowej
śp. Mieczysław Skiba z ul. Nowej 
Wieczny odpoczynek…