10 Niedziela Zwykła – 9.06.2024 r.

1.
  1. 1.   W bieżącym tygodniu czcimy w liturgii:

czwartek św. Antoniego z Padwy

piątek bł. Michała Kozala

1. 3.   W czwartek Dzień Fatimski.
    O  godz. 17.30 Różaniec, następnie Msza św.
    i procesja z Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego.

1. 4.   W najnowszym Gościu Niedzielnym możemy przeczytać
    o kulcie Serca Pana Jezusa i Serca Maryi.

Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, Ty dałeś Kościołowi błogosławionego Stefana, biskupa, pasterza dobrego i mężnego; † spraw, za jego wstawiennictwem, * abyśmy służyli tylko Tobie, Jedynemu Bogu, wiernie żyli Ewangelią i miłowali każdego człowieka. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

W czasie pandemii koronawirusa, razem z NMP Gietrzwałdzką - Pani Ziemi Warmińskiej,
módlmy się o zdrowie duchowe, moralne, fizyczne w naszych rodzinach

Matko Boża Gietrzwałdzką Serdecznie Cię proszę, Niech Syna Twojego, w sercu moim noszę. Nie wypuszczaj mnie z Twojej opieki, Dopóki nie połączę się z Tobą w Niebie na wieki.

Przeczysta Dziewico, Matko Boża i Pani Gietrzwałdzka. Bądź pochwalona, łaski pełna Królowo nieba i ziemi. Oto ja twój syn (two­ja córka), staję przed Tobą z moimi kłopota­mi i zmartwieniami. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo jestem słaby(a). Moje słabości i zanie­dbania, upadki i niewierności względem Cie­bie, a nade wszystko moje grzechy, nie po­zwalają mi nawet podnieść oczu ku Tobie.
Do kogóż jednak pójdę, jeśli nie do Ciebie, mojej Matki? Ty mnie najlepiej rozumiesz, wysłuchasz i dopomożesz. Ty przecież nieu­stannie wstawiasz się za mną u Twego Syna, wypraszasz mi Jego przebaczenie.  Uproś łaskę wytrwania w wierności Chrystusowi. Amen.

13.06.2021 mogliśmy gościć w naszej wspólnocie parafialnej siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus. Link do audycji w Radio Maryja, gdzie siostra Zygmunta opowiada o posłudze w Afryce.
radiomaryja.pl/multimedia/audycja-dla-chorych-misje-w-burundi/

05.04.2022 Przesyłam pozdrowienia od s.Samueli i s.Zygmunty, które gościliśmy w naszej parafii 13 czerwca 2021. Pamiętamy jak s.Zygmunta pięknie opowiadała o posłudze w Afryce. 5 kwietnia 2022 s.Zygmunta wyleciała do BURUNDI, gdzie w najbliższym czasie w GITEGA-SONGA podejmie się dokończenia budowy szkoły dla najbiedniejszych dzieci. Raz jeszcze siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus dziękują nam-parafianom za wspaniałą atmosferę podczas spotkań. I oczywiście wciąż pamiętają o nas w modlitwach.

17.04.2022 Serdeczne pozdrowienia z Gitegi(AFRYKA) od s.Zygmunty